تبلیغات
دوران ما - ایا نام جنگ ارماگدون را شنیده اید؟
دوران ؛ دوران ماست

ایا نام جنگ ارماگدون را شنیده اید؟

یکشنبه 15 اسفند 1389 08:32 ب.ظ

نویسنده : مسعود حیدری
ارسال شده در: ارماگدون جنگی بزرگ برای نابودی بشریت(جنگ جهانی چهارم) ،
مکتب صهیونیسم مسیحی
در این مقاله بنا داریم شما را با پدیده ای به نام مکتب نو ظهور صهیونیسم مسیحی آشنا کنیم. طبق یک تعریف، این مکتب « پشتیبانی مسیحیان از صهیونیسم » است و بر اساس طریق دیگر به معنای جنبشی ملی است با هدف پشتیبانی از ملت یهود برای باز گشت آنان به فلسطین و حاکمیتشان براین سرزمین که با هر کسی که از اسرائیل انتقاد کند و یا با آن دشمنی ورزد به مخالفت بر می خیزند.
کشیش « جری فال ول » از بانیان این مکتب معتقد است: « هر کس واقعاً به کتاب مقدس ایمان داشته باشد، مسیحیت و کشور نو ظهور اسرائیل را به گونه ای جدا ناپذیر و مرتبط با یکدیگر می بیند تاسیس کشور اسرائیل در سال 1948 م، از دید هر مسیحی که به کتاب مقدس ایمان دارد تحقق یافتن پیشگویی های دو عهد قدیم و جدید است »
بر اساس آموزه های این جریان در آمریکا وانگلیس، حمایت همه جانبه عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم بر پیروان این مکتب واجب است و معتقدند که پیروان کلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواسته او را که در تفاسیر انجیل در قرن بیستم میلادی ( در پیشگویی های انجیل ) بیان شده، عملی نمایند که در ادامه به این خواسته ها اشاره خواهیم کرد.
با بررسی این مکتب مشخص می شود که آنان از دو آبشخور تغذیه می شدند: جریان پروتستانیسم و جریان پیوراتانیسم.
مهم ترین دیدگاه جریان پروتستانیسم عبارت است از بی ایمانی به بهشت و جهنم و اعتقاد به بهشت و جهنم زمینی آن هم در پایان تاریخ که درواقع یهودیان به دنبال آن هستند و این که آنان ــ یهودیان ــ قوم برگزیده، خویشاوندان مسیح و فرزندان خدا هستند و دیگران از آنان ارتزاق می کنند.
اما دیدگان جریان دوم یعنی مکتب پیوراتانیسم که یهودیان انگلیسی پیروان آن هستند آمریکا را منشا ارض موعود می دانند و به آموزه های تورات و زمینه استقرار آن اعتقاد دارند. مطابق اعتقادات بیان شده حوادثی باید به وقوع بپیوندد تا مسیح دوباره ظهور کند و پیروان این مکتب وظیفه دارند به این حوادث سرعت ببخشند. حوادثی که باید توسط آنها عملی شود عبارتند از:
1 ـ یهودیان از سراسر جهان باید به فلسطین آورده شوند و کشور اسراییل در گستره ای از رودخانه نیل تا فرات بوجود آید و یهودیانی که به اسراییل مهاجرت نمایند اهل نجات خواهند بود.
2 ـ یهودیان باید دو مسجد اقصی و صخره را در بیت المقدس منهدم کنند و به جای این دو مسجد مقدس مسلمانان، معبد بزرگ را بنا نمایند.
3 ـ روزی که یهودیان مسجد القصی و مسجد سخره را منهدم کنند، جنگ نهایی مقدس ( آرماگدون ) (1) به رهبری آمریکا و انگلیس آغاز می شود و تمام جهان نابود خواهد شد.
4 ـ روزی که جنگ آرماگدون آغاز شود، تمامی مسیحیان که به دنبال عملی نمودن خواسته های مسیح هستند در این جنگ مقدس شرکت می کنند. آنها مسیح را خواهند دید و توسط یک سفینه عظیم از دنیا به بهشت منتقل می شوند و از آنجا همراه مسیح نظاره گر نابودی جهان خواهند بود.
5 ـ در جهان آرماگدون زمانی که ضد مسیح ( دجال ) در حال دست یابی به پیروزی است، مسیح ظهور خواهد کرد و او را شکست می دهد و حکومت جهانی خود را در بیت المقدس بر پا خواهد ساخت و معبدی را که به جای مسجداقصی و صخره توسط مسیحیان و یهودیان قبل از آغاز جنگ ساخته شده، محل حکومت جهانی خود می کند.
6 ـ دولت صهیونستی اسراییل با کمک آمریکا و انگلیس و مسجداقصی و مسجد صخره را نابود خواهد کرد و معبد بزرگ به دست آنان در این مکان ساخته خواهد شد و این رسالت مقدس بر عهده ای آنها ست.
7 ـ این حادثه پس از سال 2000 میلادی حتماً اتفاق خواهد افتاد.
8 ـ قبل از جنگ آرماگدون، رعب و وحشت جامعه آمریکا و اروپا را فرا خواهد گرفت.
9 ـ قبل از ظهور دوباره مسیح، صلح در جهان هیچ معنایی ندارد و مسیحیان برای تسریع در ظهور او باید مقدمات جنگ را فراهم کنند.
10 ـ در این جنگ مقدس، دولت انگلیس همکار آمریکا خواهد بود. (2)
در این زمینه رهبران و نویسندگان پیرو مکتب صهیونیسم مسیحی، کتابها و فیلمهای متعددی به چاپ رسانده و نام آنها را « کتابهای آرماگدون » گذاشته اند.همچنین ساخت فیلم سینمایی « آرماگدون » و « محاصره » در این راستاست. آنها جنگ آرماگدون را « جنگ فرات » نیز نامیده اند و معتقدند پیش از ظهور حضرت مسیح ( ع ) جنگ هسته ای شعله ور خواهد شد به طوری که در جریان آن سه میلیارد انسان جان خود را از دست خواهند داد.
در حال حاضر1400 مرکز دینی، 400 ایستگاه رادیویی، شبکه های مختلف تلوزیونی و 1200 جنبش افراطی، 80000 کشیش مسیحی و سیاست مدارانی مثل کارتر، ریگان، بوش و … در آمریکا مبلغان این تفکرند.
با حذف رقیب سنتی مکتب دموکراسی یعنی کمونیسم از عرصه رقابتهای ایدئولوژیک و پایان جنگ سرد، تئوری هایی مانند جنگ جهانی چهارم توسط تئوری پردازان آمریکایی از جمله الیوت کوهن و جیمز ولسی و نیز تئوری پایان تاریخ فرانسیس فوکویاما، تئوری جنگ تمدن های سامئول هانتینگتون و… مطرح شد. در حقیقت هدف اصلی آمریکایی‌ها، ایجاد نظم تک قطبی و سلطه بلا منازع بر دنیاست. جیمز ولسی رئیس اسبق سازمان C.I.A آمریکا، اهداف جنگ جهانی چهارم را به شرح زیر اعلام نموده است:
1 ـ انهدام و نابودی بی چون و چرای اسلام سیاسی، خواه مدل طالبانیسم و یا مدل حزب الله لبنان که متاثر لز حکومت جمهوری اسلامی و خمینیسم باشد.
2 ـ تغییر مرزهای کشورهای اسلامی یا تجزیه آنها
3 ـ تغییر صورت بندی رژیم ها و حکومت های جهان اسلام
4 ـ دسترسی به ثروت و منابع عظیم نفتی
امروزه در کابینه جرج بوش صهیونیستهای رادیکالی حضور دارد که جنگ صد ساله علیه اسلام را طراحی می کنند و معتقدند که با حمله به افغانستان، این جنگ را آغاز کرده اند. در این طرح، دین اسلام و همه دولت های اسلامی که اسراییل از آنها می ترسد دشمن تلقی شده اند. تناقض اصلی امروز در آمریکا این است که چگونه ممکن است داعیه داران یک حکومت سکولار با ایدئولوژی لیبرال دموکراسی مدعی زمینه سازی ظهور مردی شوند که نه یک سکولار بلکه پیامبری الهی است. این تناقض نشان دهنده نفوذ گروهای صهیونست مسیحی در داخل آمریکا است. شاید چنین دست و پا زدن های آمریکا، پایان قریب الوقوع این دجال را نوید
می دهد.(۳)
منابع:
1ـآرماگدون در اصل « هارمجدو » و به معنای کوه « مجدو » است که در شمال فلسطین اشغالی و در کرانه غربی رود اردن واقع شده است. بر اساس نگرش اعتقادی صهیونیست های مسیحی این کوه مقر فرود آمدن مسیح موعود است بنا بر این در صورت باز گشت بنی اسراییل به ا رض موعود پس از یک دوره طولانی آوارگی، مسیح دوباره ظهور می کند.
2 ـ جنگ جهانی چهارم و تحولات آینده خاور میانه، گفتاری از حسن عباسی
3 ـ ماهنامه سراج بسیجی، سال اول، آذر 1382    دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 29 اسفند 1389 04:13 ب.ظ