تبلیغات
دوران ما - راز آرماگدون( تدارک جنگ بزرگ)
دوران ؛ دوران ماست

راز آرماگدون( تدارک جنگ بزرگ)

یکشنبه 15 اسفند 1389 08:37 ب.ظ

نویسنده : مسعود حیدری
ارسال شده در: ارماگدون جنگی بزرگ برای نابودی بشریت(جنگ جهانی چهارم) ،


پایان نزدیک است‏

در طی گشت در سرزمین مقدس، من سخنان کلاید را روی نوار ضبط صوت ضبط کردم؛ و وقتی بعدها به آن گوش دادم، آن را بسیار همانند سخنان جری فال ول و بسیاری از کشیشان معتبر انجیلی پروتستان تلویزیونی دیدم که می‏گویند: بی هیچ نرمشی از پیش چنین مقرر کرده است؛ و بنا به سخن کلاید، خداوند زمام تاریخ بشر را خود به دست می‏گیرد.

پس از بازگشتم از سفر کوتاه 1983، به تحقیق پرداختم، دیگر کشیشان پروتستان انجیلی بنیادگرا در موضوع هارمجدّون ، چه می‏گویند. در سال 1970، بیلی گراهام هشدار داد که: «جهان اکنون به سرعت دارد به سوی جنگ آخرالزمان هارمجدّون خود نزدیک می‏شود» و «نسل کنونی جوان ما، شاید آخرین نسل در تاریخ باشد».

گراهام در فرصت دیگری گفت: «اکنون بسیاری از مردم می‏پرسند. این آخرین جنگ آخرالزمان در کجاست؟ ما چه اندازه به آن نزدیکیم؟ خوب، محل این جنگ در غرب رودخانه اردن است، در دشت جزرال، میان جلیله و سامریه. ناپلئون وقتی این جایگاه سترگ را دید، گفت: «این میدان بزرگترین نبرد جهان است»، زیرا که انجیل به ما آموزش می‏دهد که جنگ بزرگ آخرالزمان، این بزرگترین جنگ تاریخ؛ در این بخش جهان روی خواهد داد: یعنی در خاورمیانه!»

س.س.کریب، رییس پیشین انجمن کشیشان پروتستان انجیلی، در سال 1977 نوشت: «شاه مسیح، میلیونها نظامی گرد آمده توسط دیکتاتور شیطان صفت، دجال را، به سختی تار و مار خواهد ساخت.»

هال لیندسی، نویسنده یک کتاب پرفروش، همه تاریخ را - یعنی تاریخ خاورمیانه و همه جهان را - به کمک قرائت کتاب مقدس تعبیر می‏کند. او در کتاب خود به نام «زمین، سیاره بزرگ مرحوم» می‏گوید: دولت اسراییل، خط مرزی میان رویدادهای عمده کنونی و آینده است.

لیندسی می‏گوید: «پیش از این که یهودیان، تشکیل یک ملت بدهند، هیچ چیز درست سر جایش نبود. تنها حالا که این اتفاق افتاده است، تحقق همه گونه علایم پیشگویی‏های نبوی، دارد سر جای خودش قرار می‏گیرد. زیرا که برخی فضاهای قدرت سیاسی بایستی نخست پدید می‏آمد، و اکنون بنابر الگوی پیشگویی‏های نبوی، کانون همه جهان در خاورمیانه، و بویژه، در سرزمین اسراییل امروزی متمرکز شده است. همه ملت های جهان، بر اثر آنچه که در آن جا می‏گذرد، به رنج و عذاب خواهند افتاد؛ و در آن درگیر خواهند شد. حالا می‏توانیم ببینیم چگونه آنچه که در این زمان ها روی می‏دهد، مانند همین اتفاقهایی که روزنامه‏ها می‏نویسند، درست، با الگوی پیشگویی های نبوی جور درمی آید.

ناخدای پیشین یک قایق رودخانه‏ای که تولد دوباره یافته است و طلبه سمینارهای مذهبی لیندسی شده، چهار سرانجام را برای مرحوم سیاره بزرگ زمین پیشگویی کرده است، که همگی دربردارنده پیشگویی‏های نبوی کتاب مقدس هستند؛ و در همه آنها اسراییل نقش اساسی را ایفا می‏کند.

من لیندسی را در سال 1985، در یک گردهمایی دعای صبحانه برای اسراییل، ملاقات کردم. او به عنوان ناظر و کارپرداز تحقق پیشگویی های نبوی، نسبت به بسیاری از پیشینیان، و حتی رقیبان خود، برتری در خور ملاحظه‏ای دارد. او از زمره واعظان سنتی بر حذر دارنده از آتش دوزخ و لعنت ابدی نیست. لیندسی با صدای کم و آرام و قیافه‏ای روشنفکرنما، آدمی است، تقریبا پنجاه ساله، با سری پر از موها و سبیلهای تیره. وی در شگرد جا زدن خود به عنوان کارشناس رویدادهای تاریخ عمومی جهان، به استادی رسیده است. ظاهر آدمی دل سوز و در غم دیگران و علاقمند به آنان را دارد. او، در محفل های وعظ و خطابه، و حوزه‏های مذهبی - که در آنها مدت هشت سال به عنوان عضو هیات علمی «جنگ صلیبی دانشجویان در راه مسیح» کار کرده است - به عنوان سخنران و مبلغ شناخته شده پیشگویی های مکاشفه‏یی انبیا، محبوبیت دارد.

لیندسی در برداشت خود از کتاب مکاشفات، به گفته خودش «روش استقرایی و استنباطی» دارد. او می‏کوشد آنچه را که خداوند، از خلال دانش فنی و مجموعه واژگان محدود یوحنای رسول می‏خواهد بگوید؛ استنباط و نتیجه‏گیری کند. به عنوان مثال، یوحنای رسول، در مکاشفه یا رویای خود، ملخ هایی را با دم عقرب دیده بود. لیندسی حدس می‏زند که اینها هلی کوپترهای کبرا هستند، که از دم خودشان، یک نوع گاز فلج کننده اعصاب پخش می‏کنند.

لیندسی با قطعیت اظهار می‏کند: نسلی که از 1948 به این سو به دنیا آمده است، شاهد عینی دومین ظهور مسیح خواهد بود.

اما پیش از آن رویداد، ما باید هم جنگ «یاجوج و ماجوج» را ببینیم و هم نبرد هارمجدّون را. کشتار همه سوزی بدین گونه آغاز خواهد شد: همه عرب ها به اضافه کنفدراسیون روسیه، به اسراییل هجوم خواهند برد.

او در کتاب «دنیای نوینی دارد فرا می‏رسد» می‏نویسد: «فکرش را بکنید، دست کم 200 میلیون سرباز از مشرق زمین، با میلیون ها سرباز بیشتر از مغرب زمین، در زیر رهبری دجال امپراطوری نوزاده روم (یعنی اروپای غربی)!

«عیسی مسیح، نخست، کسانی را که شهر او، اورشلیم را غارت کرده‏اند، تار و مار خواهد کرد؛ سپس ارتش هایی را که در دره مجدو یا هارمجدّون جمع شده‏اند، به هلاکت خواهد رسانید. تعجبی ندارد اگر تا فاصله 200 مایلی اورشلیم، خون تا دهنه اسبان بایستد .... همه این دره با آلات و وسایل جنگی، حیوانات و جسدهای آدمیان، و با خون، پر خواهد شد!»

لیندسی می‏نویسد: «باور نکردنی می‏نماید! ذهن آدمی، حتی نمی‏تواند رفتار ضد بشری انسان با انسان را تصور بکند. با این حال، خداوند اجازه می‏دهد که انسان در آن روز، ماهیت خود را به تمامی به نمایش بگذارد.

با خواندن کتاب لیندسی، من هیچ نشانی از روح اوگوستین قدیس در کتاب «شهرخدا» را نمی‏یابم. وقتی او اعلام می‏کند که همه شهرهای جهان در جنگ هسته‏ای آخرالزمان ویران خواهند شد، کوچکترین اثری از اندوه، در او دیده نمی‏شود: «تصورش را بکنید، شهرهایی مانند لندن، پاریس، توکیو، نیویورک، لوس آنجلس و شیکاگو با خاک یکسان شده باشند!»

تنها نیروهای مشرق زمین یک سوم جمعیت جهان را نابود خواهند کرد. لیندسی می‏نویسد:«مسیح زمین را ویران خواهد کرد و مردمانش را خواهد سوزاند. هنگامی که «جنگ بزرگ آخرالزمان» به چنان نقطه اوجی رسید که تقریبا تمام آدمیان کشته شدند، «عظیم‏ترین لحظه» فرا می‏رسد - و مسیح با نجات دادن مومنان باقی مانده، نوع بشر را از نابودی کامل نجات خواهد داد. در این ساعت، آن یهودیانی که کشتار نشده باشند، به دین مسیح خواهند گروید.

لیندسی می‏گوید، پس از نبرد هارمجدّون، تنها 144000 یهودی زنده خواهند ماند؛ و همه آنان چه مرد، چه زن و چه کودک، در برابر مسیح سجده خواهند کرد و به عنوان مسیحیان نوآیین، همگی خود به تبلیغ کلام مسیح خواهند پرداخت. و چنین به وجد درمی آید: «تصورش را بکنید! اینها شبیه 144000 بیلی گراهام یهودی خواهند شد، که همگی با هم شروع به تبلیغ کنند!»

جری فال ول، موضوع هارمجدّون را تقریبا به هر موضوع دیگر ترجیح می‏دهد. او در موعظه دوم دسامبر 1984 خود، وعظ خود را با قرائت آیه شانزدهم باب شانزدهم مکاشفات آغاز کرد - که نخستین و تنها مورد ذکر هارمجدّون را در کتاب مقدس به دست می‏دهد - پس از ذکر این آیه اعلام کرد:

«این سخن در قلب مردم ترس می‏پراکند! آخرین بار نبردی پیش می‏آید، سپس خداوند همه کیهان را در اختیار خود می‏گیرد. کتاب مقدس در بابهای 21 و 22 مکاشفات، به ما می‏گوید، خداوند این زمین را - یعنی آسمانها و زمین را - ویران خواهد کرد. و پطرس قدیس در نوشته‏های خود می‏گوید که آن ویرانی، با یک حرارت بسیار سوزان، یا انفجار بس نیرومند همراه خواهد بود»

فال ول در «همه سوزی در هارمجدّون» ادامه می‏دهد که «دجال، وارد خاورمیانه می‏شود، و هیکل (تندیس) خود را در معبد یهودی، یعنی مقدس‏ترین معبدهای مقدس، نصب می‏کند و تقاضا می‏کند که همه جهان آن را به جای خداوند بپرستند.

میلیون ها یهودی دیندار در این مرحله کشته خواهند شد (آیه هشتم از باب سیزدهم کتاب زکریای نبی)، اما باقیماندگان نجات خواند یافت (آیه نهم از باب سیزدهم کتاب زکریای نبی)؛ و خداوند، به گونه خارق العاده‏ای آنان را در طی مدت سه سال و نیم آخر دوران آزمایش سخت، از خود پنهان خواهد ساخت. برخی خود را در شهر پترا (واقع در کشور اردن) که دارای سنگهای سرخ است تصور خواهند کرد. من نمی‏دانم چگونه، اما خداوند آنان را حفظ خواهد کرد؛ زیرا که یهودیان امت برگزیده خداوند هستند.».

فال ول با نقل آیه یازدهم باب دوازدهم کتاب زکریای نبی، و آیه شانزدهم باب شانزدهم کتاب مکاشفه یوحنای نبی و همچنین آیه‏های سی و پنجم و سی و ششم باب سی و چهارم و آیه نخست همین باب سی و ششم از صحیفه اشعیای نبی می‏گوید:

«میدان نبرد هارمجدّون از مجدو در شمال تا ادوم در جنوب، فاصله‏ای در حدود 200 مایل کشیده شده است. این میدان از دریای مدیترانه در غرب تا تپه‏های موآب در شرق، خواهد بود؛ یعنی فاصله‏ی حدود 100 مایل و شامل وادی یهوشافاط هم می‏شود. آیه دوم و همچنین دوازدهم باب سوم صحیفه یوییل نبی را بخوانید. و مرکز همه این ناحیه بنابر آیه‏های 1 و 2 باب چهاردهم کتاب زکریایی نبی - شهر اورشلیم و وادی جزرال، خواهد بود.

«در این وادی چندین میلیون مردم به هارمجدّون درمی آیند که شمار آنان بی گمان نزدیک به 400 میلیون نفر خواهد بود. اینان برای آخرین همه سوزی بشریت جمع خواهند شد و یوییل نبی در آیه 14 باب سوم کتاب خود می‏گوید، شاهان با ارتش های خود، از شمال و جنوب و شرق و غرب خواهند آمد. این وادی، در برجسته‏ترین مفهوم آن، وادی تصمیم درباره بشریت خواهد بود، که چنانکه در مکاشفه یوحنای رسول اشارت شده است (آیه 15 باب نوزدهم) ، چرخشت خمر غضب و خشم خدای قادر مطلق، در آن ریخته خواهد شد.

«چرا این ارتش ها در آنجا خواهند جنگید؟ چرا دجال ارتش های همه جهان را بر ضد خداوند عیسی مسیح رهبری خواهد کرد؟ در درجه نخست از این رو که او، از سلطنت خداوند نفرت دارد. نبرد، همیشه نبرد شیطان بر ضد مسیح بوده است. این یک دلیل. این امت ها به علت فریب شیطان خواهند آمد. سوم، به علت نفرت این امتها نسبت به خداوند عیسی مسیح. برخی معجزات در طی این نبرد ظاهر خواهد شد. نهر عظیم فرات خشک خواهد شد (مکاشفه یوحنای رسول، آیه 12 باب 16) ، و ویرانی اورشلیم حادث خواهد گردید.»

فال ول باز با نقل مکاشفه یوحنای رسول، به سخن خود ادامه می‏دهد: «تمامی مرغانی که در آسمان پرواز می‏کنند، به جهت ضیافت عظیم خدا فراهم می‏شوند، تا بخورند گوشت پادشاهان و گوشت سپه سالاران و گوشت جباران و گوشت اسبها و سواران آنها و گوشت همگان را، چه آزاد، چه غلام، چه صغیر و چه کبیر».

فال ول ادامه می‏دهد: «یوحنا در مکاشفه خود وحش را دید.» و پادشاهان زمین را و لشکرهای ایشان را که جمع شده بودند، تا با خداوند عیسی مسیح و لشکر او جنگ کنند. در رویای یوحنا مردی هست که بر اسب سفیدی سوار است. هنگامی که جنگ هارمجدّون به پایان رسید و میلیون ها نفر به خاک هلاک افتادند، خداوند عیسی مسیح، وحش و نبی کاذب (دجال) را زنده به دریاچه آتش افروخته شده به کبریت خواهد انداخت» و عیسی مسیح، همه دشمنان دیگرش را که به گونه‏ای در هارمجدّون زنده مانده‏اند، هلاک خواهد کرد.

فال ول تصویر وحشتناکی از پایان جهان تصویر کرده است. اما به نظر نمی‏رسد که از آن هیچ غم و اندوهی و حتی نگرانی، داشته باشد. در واقع او وعظ خودش را با لبخند بزرگی به پهنای صورتش و گفتن این جمله، به پایان برد:

«هی، چه عظمتی دارد مسیحی بودن! ما آینده‏ای بس عالی در پیش رو داریم.»

پس از گوش دادن به این موعظه، من نوار «دکتر جری فال ول، پیشگویی‏های کتاب مقدس را تعلیم می‏دهد» را، که توسط «ساعت جزوی از کتاب مقدس کهن» در سال 1979 منتشر شده بود، گذاشتم. فال ول در این نوار می‏گوید:

«چنانکه می‏بینید، هارمجدّون واقعیت است، واقعیتی وحشتناک اما شکر خدا، این پایان روزگار امت های جز یهودی و جز مسیحی است. زیرا که پس از آن، صحنه برای سلطنت پادشاه ما، خداوندگار عیسی مسیح، در نهایت قدرت و افتخار آماده می‏شود.

تقریبا تمام تعلیم دهندگان کتاب مقدس که من می‏شناسم، بازگشت بسیار نزدیک مسیح را پیش بینی می‏کنند. و من مشخصا ایمان دارم که ما بخشی از آن نسل آخرین هستیم. آن واپسین نسلی که تا سلطان ما مسیح نیاید، نخواهد مرد.»

«در همین آخرها، پیش آمدهایی در روسیه اتفاق افتاده‏اند که توسط حزقیال نبی، پیشگویی شده بود و بر ظهور مجدد نزدیک خداوندگار دلالت می‏کند. این کمونیست ها بی خدا هستند، آنها مسیح را انکار می‏کنند و هدف نهایی شان، تسخیر جهان است. حدود 26 قرن پیش، حزقیال، نبی یهودی، پیشگویی کرده است که چنین امتی، درست پیش از دومین ظهور مجدد مسیح، از شمال فلسطین قیام خواهد کرد.

«در باب های 38 و 39 کتاب حزقیال نبی، ما می‏خوانیم که نام این سرزمین «روش» خواهد بود. و این در آیه 2 باب 38، ترجمه رسمی آمریکایی «روش» است: ر-و-ش. او، (یعنی حزقیال نبی) در ادامه پیش گویی‏های خود، نام دو تا از شهرهای روش را می‏برد. این دو ماشک و توبال هستند. همه اینها در آیه دوم آمده است. این دو نام، به نحو عجیبی شبیه مسکو و و توبولسک یعنی دو پایتخت حکومتی روسیه امروزی هستند.

«حزقیال همچنین نوشته است که آن سرزمین ضد خدا است - یعنی در آیه 3، و بنابراین، خداوند ضد آن سرزمین است. و باز او - در آیه 8 - می‏گوید: که روسیه یا «روش» در آخرین روزها، به اسراییل هجوم خواهد برد. بعد او - در آیه‏های 5 و 6 می‏گوید: در این هجوم، متحدان مختلفی، متفق روش خواهند بود.

«او، این متفقین را نام می‏برد: ایران (که ما در گذشته پارس می‏نامیدیم) جنوب آفریقا یا اتیوپی [!] شمال افریفا یا لیبی، اروپای شرقی (که در اینجا در باب 38 جومر نامیده شده است)، و قزاق های جنوب روسیه، که در این باب توجرمه نامیده شده‏اند. در آیه 15 باب 38 کتاب حزقیال نبی، این نبی نقش عمده اسبان را در این هجوم توصیف کرده است.

«البته قزاقها، همیشه بیشترین و بهترین خیل اسبان را در تاریخ داشته‏اند. حزقیال (در آیه 12 باب 38 می‏گوید: «هدف از این هجوم، تاراج نمودن و بردن غنیمت است. امإ؛ اگر کسی دو حرف نخست واژه spoil)) را بردارد، فوری می‏فهمد که روسیه در حقیقت دنبال نفت (oil) است. و این درست همان جا است که ما امروز در آن قرار داریم. بنابراین، این است نبوت حزقیال درباره روسیه.»

«به رغم انتظارهای خوشبینانه و سخت دور از واقع بینی دولت ما (درباره قراردادهای کمپ دیوید در میان اسراییل و مصر)، این قرارداد، پیمان پایداری نخواهد بود. ما از صمیم قلب برای صلح در اورشلیم دعا می‏کنیم. ما به یقین بالاترین احترام ها را برای نخست وزیر اسراییل و ریاست جمهوری مصر قایل هستیم. این دو، مردان بزرگی هستند و در این هیچ تردیدی نیست. اینان به یقین صلح می‏خواهند. من به این حرف ایمان دارم. اما هم شما و هم من می‏دانیم، تا روزی که خداوندگار ما عیسی مسیح، بر روی تخت داوود در اورشلیم جلوس نکند، صلحی در خاورمیانه، برقرار نخواهد شد.»

«آن روز دارد فرا می‏رسد، و به یقین فرا خواهد رسید و شما و من هم بخشی از آن خواهیم بود. اما تا آن روز، یعنی تا روزی که شاهزاده صلح، نجات دهنده ما بازگردد، هیچ صلحی در روی زمین وجود نخواهد داشت.»

وقتی فاول با خبرنگار رابرت شیر مصاحبه می‏کرد - که بعد در شماره 4 مارس 1981 لوس آنجلس تایمز، منتشر شد - بیشتر نبرد هارمجدّون را در ذهن خود داشت. گفتگوی آن وقت این دو از این قرار است:

شیر: «اما درباره آینده، شما در جزوه خودتان درباره هارمجدّون یک جنگ هسته‏ای را با روسیه پیش بینی می‏کنید.»

فال ول:«ما باور داریم که روسیه، به علت نیازش به نفت - چون حالا نفتش دارد تمام می‏شود - به خاورمیانه؛ و به ویژه - به علت نفرتش از یهودیان - به اسراییل می‏آید؛ و درست در همان وقت است که درهای جهنم باز می‏شود. آن وقت به اعتقاد من چند همه سوزی هسته‏ای در این کره زمین روی خواهد داد. زیرا [کتاب مقدس‏] می‏گوید که در جاده‏های دره اسدراون، تا 200 مایل، خون، تا دهنه اسبان راه خواهد افتاد. نیز از حوادث وحشتناکی صحبت می‏کند که یک انسان، بنا به شرح رساله دوم پطرس رسول در باب سوم - یعنی گداخته شدن عناصر از گرما - را تنها می‏تواند به یک جنگ هسته‏ای نسبت دهد. اما من فکر می‏کنم در پایان عصر کلیسا، یعنی وقتی کلیسا - چنانکه ما اصطلاحا می‏گوییم - از خود بیگانه شده یا فاسد شده، ربوده شده باشد - آن وقت جنگ و ستیزهای افسارگسیخته‏ای، در روی زمین، روی خواهد داد.»

شیر: «و روسیه...»

فال ول: «و روسیه هجوم خواهد کرد و سرانجام به کلی نابود خواهد شد.»

شیر: «و همه جهان، جز اینست؟»

فال ول:«نه، نه همه جهان، زیرا خداوند ما به جهان باز می‏گردد. نخست، او می‏آید و کلیسا را به دست خود می‏گیرد. هفت سال بعد، بعد از هارمجدّون، یعنی آن همه سوزی وحشتناک؛ او، درست به همین زمان ما باز می‏گردد. در نتیجه زمین نابود نخواهد شد. کلیسا هم با او می‏آید، تا در طی هزاران سال، در زمین با مسیح حکومت و سلطنت نماید. و سپس آسمان های نوین و زمین نوین و ابدیت فرا می‏رسد. این است همه آنچه که در آن کتاب درباره هارمجدّون گفته شده - و این، البته فقط کلیات مطلب است.»

شیر: اما مگر ممکن است که روسیه با سلاحهای هسته‏ای نابود شود، بی آنکه دنیا را نابود کرده باشد؟»

فال ول:«بله، البته منظورم این نیست که هر فرد روسی نابود می‏شود، چون در آنجا هم مسیحیان بسیار والایی هستند. کلیسای مخفی در روسیه و چین سرخ، به طرز بسیار موثری، دارد کار می‏کند. اینان به هنگام از خود بیخود شدگی، نجات داده خواهند شد ... آن جنگ، از شمال برافروخته می‏شود - که باید از اتحاد شوروی باشد - و به وسط زمین می‏رسد - یعنی اسراییل و خاورمیانه؛ و به این علت است که ما فکر می‏کنیم جنگ و جدال توسط اتحاد شوروی شروع خواهد شد. به این علت است که بیشتر ما به ظهور نزدیک عیسی مسیح اعتقاد داریم. به اعتقاد ما، ما داریم درست، در روزگار پیش از ظهور مسیح به سر می‏بریم.»

شیر: «ظهور نزدیک؟ منظورتان یک سال است، یا چند سال؟»

فال ول: «البته، هیچ کس این را نمی‏خواهد - خداوند هشدار داده است که هرگز تاریخی معین نکنیم. خداوند می‏گوید: «هیچ انسانی، روز یا ساعت آن را را نمی‏داند.» من فکر می کنم هر گروه یا رهبر مذهبی که تاکنون تاریخش را معین کرده باشد، به حیثیت و آبروی خداوند، بی احترامی کرده و خودش را به زحمت انداخته است. ممکن است 50 سال بشود. من این طور فکر نمی‏کنم، من فکر نمی‏کنم این همه وقت داشته باشیم. من فکر می‏کنم، ما داریم به یک بن بست می‏رسیم. همه تاریخ، دارد به نقطه اوج خود می‏رسد. فکر نمی‏کنم که بچه‏های من، همه عمرشان را بکنند...»

فال ول در تراکتی که با عنوان «جنگ هسته‏ای و دومین ظهور مسیح» توسط «ساعت جزوی از کتاب مقدس کهن»، در سال 1983 منتشر شد، چنین نوشته بود: «بر اثر این آزمایش سخت، چنان خونریزی و ویرانی به بار خواهد آمد که همه جنگ های پیش از آن، بی اهمیت خواهند بود.»

فال ول در فصلی از کتاب خود با عنوان «جنگ آینده با روسیه»، تهاجمی را از سوی شوروی به اسراییل پیشگویی می‏کند، که به نابودی نیروی‏های شوروی در کوه های اسراییل، انجامیده خواهد شد.

و کتاب مقدس به عنوان سرانجام این نبرد، به ما می‏گوید که پنج ششم (83 درصد) سپاهیان روسی، هلاک خواهند شد (حزقیال، آیه 2 از باب 39) و نخستین میهمانی مهیب خداوند آغاز می‏شود، (حزقیال، آیه‏های 4 و 17 تا 20 باب 39)(24). به نظر می‏رسد که میهمانی مشابهی، پس از آن، یعنی پس از نبرد هارمجدّون، پیش بیاید (مکاشفه یوحنا، آیه‏های 17 و 18 از باب نوزدهم  و آیه 28 باب 24 انجیل متی.) تهدید کمونیستی برای همیشه پایان خواهد گرفت. هفت ماه طول می‏کشد تا کشتگان را دفن کنند (حزقیال نبی، آیه‏های 11 تا 15 از باب سی و نهم).دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 29 اسفند 1389 04:12 ب.ظ